Aktuální akce

Co s sebou na výpravy?

3. – 5. 5. Sázavské pádlo

Největší jarní vodácký závod. Budeme v Pikovicích u řeky Sázavy. Kluci budou nejdřív v posádkách plnit různé úkoly, díky kterým získají pořadí při startu závodu. Závod pak pojedeme na kánoích, skrz známý úsek Krhanice – Pikovice. Akce je pro všechny, je to jedna z povinných akcí. Letos bude tématem závodu První republika, tak si zkuste sehnat nějaké dobové oblečení apod.

Posádky:
A – Jura, Roman, Lukáš, Jonáš + Nemo/Óňa
B1 – Dan+Matyáš, Kikin+Humi, Iggy+Nemo +(Matěj)
B2 – Davidák+Michael, Vodník+Matěj, Víťa+Cedník/Alchym +(Jeník)
C – Iggy+Víťa, Sonja+Liška

Sraz: pátek v 16:45 na nádraží Praha-Zahradní město

Návrat: neděle v 17:35 na nádraží Praha-Zahradní město

S sebou: kompletní kroj (oddílovou čepici, košili, šátek, krojové kalhoty), věci na vodu dle počasí, prvorepublikové oblečení, spacák, karimatku, hygienu, ešus, lžíci, hrneček, převlečení na ven, plavky, ručník, ZTUKBNS, lakrosku (kdo má), páteční večeři, 500,-

Připravované akce

Níže uvedené informace jsou předběžné a mohou být změněny.

17. – 19. 5. Sraz VS ve Vrbném

Setkání vodních skautů, jednou z hlavních částí akce bude trénink na slalomovém kanále v Českém Vrbném. Akce je pro vedoucí a starší kormidelníky či ostatní 16+.

18. 5. Pochod Praha-Prčice

Tradiční pochod do Sedlec-Prčice, většinou chodíme trasu okolo 20 km z Votic. V cíli pak pomáháme s organizací, rozdáváme horalky a razítka. Je možné už na začátku jet rovnou do cíle a trasu vůbec nejít. Návrat je později večer autobusem do Prahy. Akci vhodná pro všechny, co něco ujdou.

14. – 16. 6. Výprava na Blanici

V sobotu se koná ČPV Blanice, kde se budeme účastnit jako veřejnost a sjedeme si úsek, který je jinak nesjízdný, když se nepouští voda. Akce není určená pro úplné nováčky na vodě.

22. – 23. 6. Přípravka na tábor

Klasická akce, kde připravujeme všechno možné na letní tábor. Kontrolujeme materiál, přidělujeme pádla, opravujeme lodě apod. Akce je povinná pro všechny, co jedou na tábor. Přípravku většinou zvládneme v sobotu, v neděli pak bývá možnost jet na Korno česat ovoce a užívat letního počasí.

29. 6 – 14. 7. Tábor

Dvoutýdenní putovní tábor. Letos pojedeme Ohři. O táboru půjde ještě samostatné info někdy na jaře. Uvidíme, jak to bude s kapacitou, mohlo by to vyjít dobře, ale v případě, že by se na akci nevešli všichni, přihlížeme zejména k aktivitě členů.

19. – 25. 8. Plachetní soustředění na Rozkoši

Třetí ročník této akce bude letos na VD Rozkoš, stejně jako na SkaRe. Na programu bude základní výcvik plachtění, celodenní plavba a další zajímavé aktivity. Je to ideální příležitost se seznámit s plachtěním a něco se naučit, aby pak kluci mohli jezdit na další plachetní akce, závody atd. Akce je tedy vhodná i pro úplné začátečníky. Soustředění bývá vícedenní, organizuje ho Erik od Bobříků.

26. 8. – 1. 9. Zvelebování Korna

Ke konci léta jezdíme na několik dní na vechtrovnu Korno, tam opravujeme a vylepšujeme různé věci. Kluci mají skvělou možnost zlepšit svou manuální zručnost a naučit se něco nového. Kromě toho chodíme na výlet, do berounského aquaparku či muzea, koupeme se v řece, jezdíme na paddleboardu a dobře si vaříme. Akce vhodná pro všechny, je možné přijet jen na část. Zvelebování organizuje Cedník.